Neglespretten NMK Hamar 2025

Publisert av Silje Lerberg Solbakken den 06.10.25.

Neglespretten 2025 – vått, vindfullt og full gass på Hamar!


Høstlufta beit litt ekstra, regnet pisket, og vinden prøvde seg – men bilcrossfolket lar seg som kjent ikke stoppe!
Lørdag 4. oktober var det klart for Neglespretten hos NMK Hamar, et løp som levde opp til navnet sitt både i vær og stemning.
NMK Gol stilte med flere førere i ulike klasser – og jammen ble det både finaleplasser, jubel og skvett i gjørma!

  • NextGen:

Lotta Solbakken viser styrke!
Lotta startet dagen litt trått i det glatte føret, men fant rytmen utover løpet.
Hun kjempet seg helt til B-finale og endte til slutt på en sterk 8. plass av 21 startende! Jevn og solid kjøring fra Gol-jenta i et tøft felt – virkelig bra levert!
👏


Foto: Bilcross.no

 🏁Junior:
I juniorklassen stilte Sander Bråten til start og vider solid kjøring!
Etter gode omganger stod han i C-finale, som han vant med stil!
Dermed kjørte han seg opp og endte totalt på en flott 7. plass – en kjempeprestasjon i et sterkt startfelt.


👩‍🦰Dameklassen:
Her stilte Tinni Jensvoll Møllerplass og Guro Leikvold for NMK Gol.
Begge kjørte godt og holdt koken gjennom krevende forhold, men det ble dessverre ingen finale denne gangen.
Møllerplass endte som nummer 13, og Leikvold på 16. plass – men innsatsen og smilet satt løst tross ruskevær og sleipt føre!
💪




 
🚙Senior:
Også i seniorklassen ble det action.
Oddgeir Leikvold kjørte seg til D-finale og endte på en 20. plass, mens Jan Erik Bråten viste at erfaring teller.
Han gikk helt til C-finale, og akkurat som sønnen vant han denne!
Til slutt ble det en sterk 8. plass – for en far–sønn-duo!
🔥

Foto: Bilcross.no

Foto: Bilcross.no

Et stort takk til NMK Hamar for et supert arrangement – selv været klarte ikke å dempe bilcrossgleden! Vått, vindfullt og voldsomt moro – akkurat slik Neglespretten skal være.